UKS Swim Team
Warszawska Olimpiada Młodzieży 2006 - 2007

W dniach 21-22 maja odbywała się Warszawska Olimpiada Młodzieży w wersji klubowej dla 12 i 13 latków.

Tym razem nieco skromniej - lista reprezentantów zamknęła się w 4 pływaczkach, które oprócz konkurencji indywidualnych, połączyły siły w sztafecie, a tworzyły ją Hania debiutantka, Ala, Maja i Maria. Pływał z nami również Fabian. 
 
Warte podkreślenia bardzo duże postępy Fabiana, który w ciagu kilku miesięcy złapał żyłke i płynie na fali bijąc swoje życiówki - na 50 dowolnym z 39 sekund w grudniu do 31 sekund obecnie. Na 100 klasycznym osiągnieta klasa sportowa III/12 z czasem 1:35. Oby szło tak dalej. 
 
Uskrzydlona zgrupowaniem okręgowym i nominacją do kadry wojewódzkiej Maja bije obie życiówki na 100 metrach motylkowym i zmiennym po 8 sekund, również osiągając klasy sportowe III/12. Równie dobrze idzie drugiego dnia delfinem na dystansie o połowe krótszym a 200 m dowolnym pozostawił trochę niedosytu.
 
Ala osiągnęła te samą klasę na 400 metrów dowolnym i bijąc swój rekord życiowy sprzed 4 miesięcy o ... 8 sekund - widać lubimy ósemki na WOMie. Również 50 grzbietem troszkę skromniej bo kilka dziesiątych ale idzie do przodu. Udało się poprawić w pozostałych startach na 100 dowolnym i 200 zmiennym, choć apetyty były większe.
 
Maria z kolei miała w ostatnim czasie wywindowane życiówki na 50 dowolnym i grzbietem, że tym razem nieco zabrakło by pojawiły się nowe. Prawie się udalo na dystansach dwa razy dłuższych. Ale trzymamy kciuki by kolejne starty były już milsze.

Pomogła nam Hania, która musiałą przezwyciężyć tremę debiutu i stanąć do walki z doświadczonymi zawodniczkami . 
 
Na koniec była sztafeta. W niej poszło wszystko jak należy i zgodnie z przepisami więc sędziowie nie mieli zastrzeżeń. Ale to tyle w tym temacie.

Wyniki na stronie WMOZP - www 
Nasze zdjęcia - facebook relacja_1